Meteorite-lab.eu

Meteorīta/nemeteorīta noteikšanas paštests

Jūs domājat, ka esat atradis meteorītu? Mēs arī ceram, ka tas tā ir! Šis tests pat nespeciālistiem bezmaksas mājas apstākļos palīdzēs novērtēt vai tas patiešām varētu būt meteorīts.

MID meteorīta/nemeteorīta noteikšanas (identifikācijas) paštests ir īpaši izstrādāts Meteorītu muzeja laboratorijā, Meteorite-lab.eu. Daļa testa ir balstīta uz Guedes et al. (2010) algoritma ideju ar oriģināliem tā papildinājumiem un būtiskiem uzlabojumiem.

MID tests daudzos gadījumos spēj pareizi atšķirt meteorītus no nemeteorītiem. Pozitīvs testa rezultāts pats par sevi gan vēl negarantē, ka tas patiešām 100% ir meteorīts, šādā gadījumā rekomendējam veikt tālākas laboratoriskas pārbaudes Rīgā Meteorītu muzeja Meteoriti.LV laboratorijā, Meteorite-lab.eu vai citur.

Lai veiktu šo testu jums varētu būt nepieciešamas sekojošas lietas *:

magnēts - keramiskais (vienkāršs ledusskapja) magnēts vai neliels neodīma magnēts;

palielināmais stikls - lai labāk apskatītu objekta struktūru;

lineāls, bīdmērs vai mērlente - lai noteiktu ieža vidējos izmērus;

svari - lai izmērītu parauga svaru;

svari, aukla (diegs), atbilstoša izmēra trauks ar ūdeni, objekta iegremdēšanai - lai izmērītu parauga blīvumu;

keramiskā flīze - objekta cietības novērtēšanai (t.s. flīzes jeb švīkas tests);

smilšpapīrs vai dzelzs vīle - lai attīrītu nelielu ieža virsmas laukumu (t.s. loga tests)

* Apzīmējumi: - nepieciešams; - ieteicams / papildus.

Sākt Meteorītu/nemeteorītu noteikšanas paštestu?


MID Ver.1.3.4
Ievērojiet, šis nav tests uz ātrumu, izmantojiet tik laiku, cik nepieciešams! Atkarībā no situācijas jums būs jāatbild uz 24-36 jautājumiem, kas tieši saistīti ar objekta īpašībām un tā izcelsmi. Tas aizņems apmēram 15 minūtes.

Jūs varēsiet pārtraukt testu jebkurā brīdī, Jūsu iesniegtās atbildes netiks saglabātas un analizētas! Testa uzlabošanas nolūkos anonīmā veidā tiek saglabāti visi testa beigu rezultāti.

Jūs varēsiet izlaist lielāko daļu jautājumu, bet mēs to nerekomendējam, jo īpašos gadījumos tas var būtiski samazināt pozitīva rezultāta sasniegšanu. Tāpēc izvairieties no nenoteiktām atbildēm, tādām kā "Nezinu". Taču nenoteikta atbilde ir labāka par nepareizu atbildi!

Šo testu var un mēs pat aicinām lietot neierobežotu skaitu reižu, tomēr nemāniet sevi, ievadot "labākas" atbildes, kas neatbilst realitātei. Jo rūpīgāk atbildēsiet uz jautājumiem un sniegsiet vairāk informācijas, jo precīzāku MID testa rezultātu varam sagaidīt!

Vēlam veiksmi!

© 2020-2024 Meteorite-lab.eu   Autors: K.Bērziņš, Meteorītu muzejs Meteoriti.LV